Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

A boldogság kulcsai-A Szentlélek-A vér áldásai-Egyedül Istennel-Jézus nem ítél el, ő megtisztít-Józan gondolkodás-Programozd át a gondolkodásodat!-Szabadon dicsőíteni Istent

2019. március 29. 00:35 - Andre Lowoa

A boldogság kulcsai

„Ha tudjátok ezeket…” (János 13:17)

Ha azt akarod tenni, ami Isten szerint a legjobb, akkor ne csak azon gondolkodj, hogy hogyan fektetheted be a pénzed, hanem azon is, hogy hogyan fektetheted be az életed! Jézus azt mondta: „Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha így cselekesztek.” Így élni azt jelenti, hogy:

1) Időt szánsz a barátaidra és a szeretteidre. „Ne keresse senki a maga javát, hanem a másét” (1Korinthus 10:24). George Eliot azt írja: „Ó milyen leírhatatlan vigaszt jelent biztonságban érezni magamat valaki mellett; nem kell latolgatni a gondolatokat vagy mérlegelni a szavakat, egyszerűen kiönthetem mindet úgy, ahogy van, a magot és az ocsút együtt, tudva, hogy egy hűséges kéz meg fogja rostálni, megtartja, amit érdemes megtartani, és aztán a jóság leheletével elfújja a többit.”

2) Hálát adsz. Ha nem tudsz hálás lenni azért, amit Isten adott neked, akkor nézz körül, és légy hálás azért, amitől megvédett! Az ellenségnek semmit sem kell ellopnia tőled, csak arra kell rávennie, hogy magától értetődőnek vedd a dolgokat. „Az ő kegyelme teljességéből mindannyian egyik áldást a másik után kapjuk” (János 1:16 NIV) Az új autó vagy a fizetésemelés miatti lelkesedés hamar elmúlik, de valahányszor megállsz számba venni a kapott áldásokat, jobban kezded érezni magad.

3) Gyakorlod az elégedettséget. Egy kertész, aki sehogy sem tudta kiirtani a pitypangokat, a Mezőgazdasági Minisztériumhoz fordult tanácsért: „Mit tehetnék még?” „Próbáljon meg hozzászokni!” – jött a válasz. Az életben azt kapod, amire összpontosítasz. Ezért írja Pál: „… ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jó hírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe!” (Filippi 4:8).



„De még boldogabbak azok, akik hallgatják az Isten beszédét, és megtartják.” (Lukács 11:28)

Jézus azt mondta: „… ha bőségben él is valaki, életét akkor sem a vagyona tartja meg” (Lukács 12:15), hanem az, hogy hogyan él. Éppen ezért mindig bölcs dolog:

1) Kihívás elé állítani magadat. Vizsgáld meg, hogy töltöd el a szabadidődet! Egy hosszú nap után könnyű választás a tévé előtt tespedni, de boldogabb leszel, ha fizikailag és mentálisan is aktív maradsz. Menj el sétálni, játssz a gyerekeiddel, szakíts időt Isten Igéje olvasására és imádkozásra, még ha nincs is különösebben kedved hozzá! Jézus azt mondta, hogy ha követni akarjuk, meg kell tagadnunk magunkat (Lukács 9:23).

2) Másokon segíteni. A legkisebb jótett is többet ér, mint a legnagyvonalúbb szándék, tehát ha segíteni akarsz magadon, segíts másoknak! Ettől nemcsak jobban fogod érezni magad; de ha olyan emberek vesznek körül, akik önmagukból adnak, akkor egy nagyobb ügyet szolgálsz. Az ellenséget egészen addig nem zavarja, ha a hitedről beszélsz, amíg nem gyakorlod azt; ugyanakkor Isten soha nem tanít nekünk semmit anélkül, hogy lehetőséget ne adna arra, hogy használjuk is. Ezért mondta Jézus: „Boldogok azok, akik hallgatják az Igét és engedelmeskednek”.

3) Türelmesebbnek lenni. Egy férfi, aki komppal járt a munkahelyére, büszke volt a pontosságára. De egy napon elaludt. Attól félve, hogy a főnökével meggyűlhet a baja, lerohant a dokkhoz, ahol azt kellett látnia, hogy a komp 180 centire van a beszállóhelytől. Ugrott egyet, és a fedélzeten landolt. A kapitány mosolyogva mondta: „Nagyszerű ugrás! De ha várt volna még egy percet, akkor kikötünk, és egyszerűen felsétálhatott volna.” Ne siess ennyire, hagyj időt a dolgoknak! A türelem bármilyen akadályt le tud győzni (Példabeszédek 25:15).



A Szentlélek

 

„Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek…” (János 14:27)

Az élet tele van meglepetésekkel. Van közte olyan, aminek örülünk, és van olyan, aminek nem. Egyik évben a tengerparton nyaralunk, de következő évben a tengerpartot hatalmas olajfolt szennyezi. Egyik hónapban a részvények magasan állnak, befektetéseink szépen jövedelmeznek, a másik hónapban hirtelen minden összeomlik. Azok, akikről azt gondoltad, hogy kezükben van az irányítás, ott ülnek egy bizottsági meghallgatáson, és azt mondják: „Erre nem számítottunk.” És amikor úgy gondolod, hogy végre minden elcsitult, akkor vigyázz legjobban! Kiderül, hogy egy rosszindulatú daganat van a vastagbeleden, vagy egy tornádó söpör végig a városodon letarolva az összes házat. Most mit fogsz csinálni? Amikor Jézus azt mondta tanítványainak, hogy el fog távozni tőlük, a tanítványok pánik üzemmódba kapcsoltak. Ezért mondta nekik: „A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek. Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek; de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen!” (János 14:26–27). Fel kell ismerned a benned élő Szentlélek jelenlétét, és kapcsolatot kell építened vele. Ő nem valami „dolog” vagy személytelen erő, hanem örökkévaló lélek, Krisztus küldötte, képviselője.

Kész megtanítani arra, amit még nem tudsz, és emlékeztetni arra, amit könnyen elfelejtesz. Ami pedig a legjobb: ő megnyugtatja gondolataidat, és békességet ad a szívedbe, bármit is hoz az élet.


„… kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek…” (János 14:16)
 

A Bibliában Salamon az élet huszonnyolc különböző időszakát sorolja fel. Íme: „Megvan az ideje a születésnek, és megvan az ideje a meghalásnak. Megvan az ideje az ültetésnek, és megvan az ideje az ültetvény kitépésének. Megvan az ideje az ölésnek, és megvan az ideje a gyógyításnak. Megvan az ideje a rombolásnak, és megvan az ideje az építésnek. Megvan az ideje a sírásnak, és megvan az ideje a nevetésnek. Megvan az ideje a gyásznak, és megvan az ideje a táncnak. Megvan az ideje a kövek szétszórásának, és megvan az ideje a kövek összerakásának. Megvan az ideje az ölelésnek, és megvan az ideje az öleléstől való tartózkodásnak. Megvan az ideje a megkeresésnek, és megvan az ideje az elvesztésnek. Megvan az ideje a megőrzésnek, és megvan az ideje az eldobásnak. Megvan az ideje az eltépésnek, és megvan az ideje a megvarrásnak. Megvan az ideje a hallgatásnak, és megvan az ideje a beszédnek. Megvan az ideje a szeretetnek, és megvan az ideje a gyűlöletnek. Megvan az ideje a háborúnak, és megvan az ideje a békének.” (Prédikátor 3:2–8). Isten határozza meg életünk minden egyes szakaszát. A zsoltáros ezt mondta: „Életem ideje kezedben van” (Zsoltárok 31:16 Károli). Mit kell tehát tennünk, ha új életszakaszba lépünk? Kérjük a Szentlélek segítségét, mert ő a tanácsadónk, a Pártfogónk. Jézus azt mondta tanítványainak: „kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké” (János 14:16). Ha tanácsra van szükséged, mert nem vagy benne biztos, mit kellene tenned, vagy merre kellene indulnod, a Szentlélek mindig elérhető, kész arra, hogy utat mutasson. Ez azt is jelenti, hogy érzékenynek kell lenned arra, ha bibliaolvasás közben kiemel számodra egy igeverset, vagy elültet egy gondolatot benned, vagy egy baráton keresztül szól hozzád. Nem vagy egyedül, hacsak nem akarsz egyedül lenni. Csak kérj tanácsot a benned élő Pártfogótól!


„… a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre…” (János 14:26)
 

Ahogy a búcsúzó tanár bemutatja diákjainak az utódát, úgy mutatja be nekünk Jézus a Szentlelket. Méghozzá milyen csodálatos felhatalmazás hangzik el! Jézus a Szentlelket saját képviselőjének nevezi. A bennünk lakó Szentlélek Krisztus nevében jön, vele egyenlő tekintéllyel és hatalommal. Milyen bátorító tudni ezt, amikor az életnek egy új szakaszába lépünk, melyben annyi minden más lesz, mint ahogy eddig volt. Mai igeversünket sokféleképpen lehet fordítani. Egyesek a „barát” szót használják, mások azt írják: „segítő”. Megint mások így adják vissza: „közbenjáró, védőügyvéd, erősítő”. Az eredeti görögben itt a paraklétosz szó áll, a „mellett” jelentésű „para” és a „kirendelt személy” jelentésű „kléeacute;tosz” szavak összetételéből. A Szentlélek tehát az, aki ki van rendelve melléd. Ő Jézus benned élő jelenléte. Látod, mennyire szükségük volt a tanítványoknak erre a bátorításra? Ez a keresztre feszítés előtti csütörtökön hangzott el. Másnap reggelre mind elhagyták Jézust. Huszonnégy órán belül ott függött a kereszten, és úgy tűnt, a tanítványok számára az egész világ felfordult. Jézus azonban tudtukra akarta adni: „Soha nem kell az én segítségem nélkül szembenéznetek a jövővel.” Neked sem kell. Bárhová is vezet az út, ő mindig ott lesz melletted. Ahogy az énekíró megfogalmazta: „Ő jár velem, beszélget velem, azt mondja, hogy az övé vagyok. Olyan örömben van részem, amilyet soha senki nem ismert.”


„Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk minden mértéket meghaladó nagy, örök dicsőséget szerez nekünk” (2Korinthus 4:17)
 

Amit Jézus tett követőiért, azt teszi most a Szentlélek értünk. Jézus tanított, a Szentlélek tanít minket. Jézus gyógyított, a Szentlélek gyógyít. Jézus vigasztalt, a Szentlélek is vigasztal. Jézus új korszakba küld minket, és velünk küldi Tanácsadóját is. Utadat nem kell egyedül járnod, veled van a Szentlélek, akiről Jézus azt mondta: „ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek” (János 14:26).
Ha változás jön, ne állj ellen, fogadd el! A változás nemcsak az élet velejárója, de Isten életedre vonatkozó tervének is elengedhetetlen része. Ő arra akar használni minket, hogy megváltoztassa a világot, ehhez igazítja megbízatásunkat. Gedeon egyszerű földműves volt, de hadvezér lett belőle. Mária, egy szegény parasztlány, Krisztus anyja lett. Pálból, a rabbiból, a világot bejáró evangélista lett. Isten a legkisebb testvér Józsefet Egyiptom kormányzójává tette. A pásztorfiú Dávidból királyt csinált. Péter úgy tervezte, hogy halász lesz a Galileai-tavon, Krisztus arra hívta, hogy vezesse az első gyülekezetet. Megbízatásunkat Istentől kapjuk. De mi van a fájdalmas változásokkal, melyeket nehéz megértenünk? Olyan ez, mint a méhen belül eltöltött idő: a magzat ilyenkor egy nagyszerűbb életre, a születés utáni életre fejlődik. Magzatként a méhen belül a legteljesebb kényelemben és biztonságban vagy. De csak a méhen kívül tudod betölteni Istennek az életedre vonatkozó tervét. Ezen a világon eltöltött életed csupán felkészít az örök életre. Ezért írta Pál: „Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk minden mértéket meghaladó nagy, örök dicsőséget szerez nekünk” Örök dicsőséget – olyat, amilyet most még elképzelni sem tudunk!







A vér áldásai

„Ő szabadított meg minket a sötétség hatalmából…” (Kolossé 1:13)
A történelem legnagyobb pillanata volt, amikor „Krisztus meghalt az istentelenekért” (Róma 5:6 NKJV). Nem csupán a barátaiért és támogatóiért halt meg; meghalt azokért az emberekért is, akik megvetették őt. Nem „valamit valamiért” volt ez, mintha Jézus azt mondta volna: „Elfogadlak téged, ha te is elfogadsz engem.” Nem, ez önzetlen, egyoldalú szeretet volt. Feltételek nélkül, semmit sem várva viszonzásul. Isten emiatt „szabadított meg minket a sötétség hatalmából, és vitt át minket szeretett Fiának országába”.Szela? Állj meg és gondolkodj el az előnyökön, melyet Jézus vére szerzett neked! 1) Megszabadultál. Az a görög szó, amit itt Pál használ, szó szerint azt jelenti: megment úgy, hogy magához húz. Szabadításod Jézus számára egészen személyes tett volt. Kiontott vérével vonzott magához. A távolság, amely a bűn miatt volt Isten és közted, eltűnt, Isten most már szeret és elfogad. 2) Megszabadultál a sötétség hatalmából. Attól a hatalomtól, amely a Sátán zsarnoksága azok felett, akik uralma alatt élnek. Krisztus vére megszabadított a sötétségből, tudatlanságból és vakságból, amit a Sátán arra használt, hogy félrevezessen és manipuláljon téged. 3) Átkerültél Isten Fiának országába. „…átvitt minket szeretett Fiának országába”, ez azt jelenti, hogy egyik helyről egy másik helyre kerültél. Pál apostol idejében az olyan szuperhatalom, mint Róma, bekebelezett más népeket, és a Római Birodalomhoz csatolta őket. A meghódított népe gyakran jobban éltek Róma uralma alatt, mert élvezték annak kiváltságait: a biztonságot, az élelmezést, a postaszolgálatot, az utazás biztonságát, stb. Krisztus vére átvisz minket a Ő országába, ahol mindezeket a kiváltságokat élvezhetjük: garantált védelem, bőséges ellátmány minden szükségletünkre, a fiúság teljes joga, és korlátlan belépés trónja elé.



„…megbékéltetett önmagával Krisztus halála által…” (Kolossé 1:13 NLT)
Figyeld meg: 1) Isten megbékélt veled. Ő töretlen, bensőséges barátságot szeretne velünk, olyat, mint Ádámmal volt az Édenkertben. A bűn azonban Isten ellenségeivé tett. „…egykor Istentől elidegenedtek, és ellenséges gondolkozásúak voltatok gonosz cselekedeteitek miatt” (Kolossé 1:22). Mivel Isten sohasem mondott le erről a kapcsolatról, ezért küldte el Jézust, hogy helyreállítsa. „…megbékéltetett önmagával… Krisztus keresztfán kiontott vére által” (Kolossé 1:20). A görög szövegben itt a helyreállításra utaló szó van, ami azt jelenti: „hogy újra barátok legyünk, mint régen voltunk”. Most már úgy járhatsz Istennel, és beszélhetsz vele, mint ahogy Ádám tette. Most már Isten úgy lát, mint „szenteket, hibátlanokat és feddhetetleneket” (Kolossé 1:22). 2) Az Úr megváltottja vagy. Amikor János meglátta Jézust a Jordánnál, ezt mondta: „Íme, az Isten Báránya, aki hordozza a világ bűnét!” (János 1:29). Jézus az, „akiben van megváltásunk és bűneik bocsánata” (Kolossé 1:14). A megváltás szó azt jelenti: „kiszabadítás a rabságból váltságdíj megfizetésével”. Nem csupán megvásároltak Jézus élete árán, de vére által örökbe fogadtak Isten családjába. 3) Minden bűnöd meg van bocsátva. „…akiben [jézusban] van… bűneink bocsánata.” Hogyan érte el, hogy minden bűnünket eltörölte? „Eltörölte a követelésével minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt, eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára” (Kolossé 2:14). Vérével írta rá a minket terhelő hatalmas adósságszámlára, hogy minden Isten felé való tartozásunk: „FIZETVE”, és az adósság eltörlésével szóló értesítést odaszögezte a keresztre. Bocsánatot kaptál. Nem tartozol semmivel!







Egyedül Istennel

„…az Úr… féltőn szerető Isten.” (2Mózes 34:14)
Isten féltékeny mindenre, ami elfoglalja az ő helyét az életedben, különösen igaz ez a „kapcsolat bálványra”. Azt kérdezed, mi az? Az a hazugság, amely meggyőz arról, hogy boldogságod egy másik személytől függ. Ha Istenen kívül bárki másban keresel biztonságot, célt, értékességet és elégedettséget – mindazt, amit Ő szívesen biztosít – Isten féltékeny. Tehát döntsd le ezt a bálványt! Igaz, hogy nehéz, ha senkivel sem oszthatod meg az életed, és senki sem vár otthon. De ha Isten azt akarja, hogy halld az Ő hangját, akkor előfordul, hogy minden más hangot elnémít körülötted. Felmerült már benned, hogy nem azért vagy egyedül, mert senki sem szeret, hanem azért, mert Isten egy mélyebb és bensőségesebb közösségbe vonz önmagához? „Honnan tudhatnám?” – kérdezed. Józsué egyedül volt, amikor Isten megmutatta neki Jerikó elfoglalásának haditervét. János egyedül volt Patmosz szigetén, amikor megnyílt előtte a Menny, és ő megírta a Jelenések könyvét. A Bibliában azt olvassuk: „Jákób pedig ott maradt egyedül. Ekkor Valaki tusakodott vele egészen hajnalhasadtáig” (1Mózes 32:24). Ekkor adott neki Isten új nevet, Jákóbból, a csalóból, Izráel, Isten harcosa lett. Ha nem tudod, hogy ki vagy, engeded, hogy valaki más élete elnyeljen, azért, hogy így értékesnek érezd magad, és beteljesülésre találj. Így aztán azt hiszed majd, hogy szükséged van másokra ahhoz, hogy élvezhesd azt, aki vagy. Ne tedd! Engedd, hogy Isten mondja meg neked, ki vagy! Végtére is ki ismer nála jobban? Az egyetlen módja annak, hogy felfedezd igazi identitásodat az, ha egyedül maradsz Istennel!





Jézus nem ítél el, ő megtisztít

„Menj el, és mostantól fogva többé ne vétkezz!” (János 8:11)

A Bibliában ezt olvassuk: „Odavezettek az írástudók és a farizeusok egy asszonyt, akit házasságtörésen értek… és így szóltak Jézushoz: »Mester… Mózes azt parancsolta nekünk a törvényben, hogy kövezzük meg az ilyeneket. Hát te mit mondasz?« … [Jézus] ezt mondta nekik: »Aki bűntelen közületek, az vessen rá először követ.« … Azok pedig ezt hallva, egymás után kimentek… Jézus felegyenesedett, és senkit sem látott az asszonyon kívül, így szólt hozzá: »Hol vannak vádlóid? Senki sem ítélt el téged?« Ő így felelt: »Senki, Uram.« Jézus ezt mondta neki: »Én sem ítéllek el téged, menj el, és mostantól fogva többé ne vétkezz!«” (János 8:3-11). Figyelj meg két dolgot: 1) Azok ítélkeznek feletted, akiknek legkevésbé van joguk hozzá. Jézus ismerte a farizeusok szívét. Szokásuk volt magukat felmagasztalni, másokat pedig lealázni. Azért rángatták oda azt a nőt, hogy Jézust csapdába csalják. Tartsd magad távol napjaink farizeusaitól! Keress barátokat azok közül, akik kegyelmet nyertek, és tudják, hogyan adják tovább ezt a kegyelmet. 2) Az Egyetlen, akinek joga lenne elítélni, nem fog. Maradj a közelében! Ha ezt teszed, rá fogsz jönni, hogy az ő közelében sokkal hamarabb begyógyulnak a sebeid. Krisztus eljön érted életed legsötétebb zuga, és meggyógyítja múltad sebeit, mert az ő kegyelme sokkal nagyobb, mint a te szégyened. Amikor sok a bűn – még több a kegyelem! Nincs olyan nagy szégyen, mint a te szégyened. Amikor sok  a bűn – még több a kegyelem! Nincs olyan nagy szégyen, amiből ő ki ne tudna hozni, mert kegyelmének nincs határa. Ma, ha úgy érzed, hogy bűneid és szégyenteljes múltad súlya elhúz, jöjj Jézushoz! Ő kész arra, hogy megbocsásson és megszabadítson, de meghívását neked kell elfogadnod.






Józan gondolkodás

„Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét.” (2Timóteus 1:7)
A Biblia azt mondja: „Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét” (2Timóteus 1:7). Ahhoz, hogy az életed javuljon, két dolgon változtatnod kell. 1) A gondolkodásmódodon. Gordon MacDonald mondja: „Azok az emberek, akiknek gondolkodása nincs jó formában, könnyen áldozatául esnek olyan eszméknek és rendszereknek, melyek az emberi lelket rombolják. Nem tanították meg őket gondolkodni, nem tűzték ki maguknak életcélul, hogy elméjüket fejlesszék, ezért megszokták, hogy mások gondolataitól és véleményétől függjenek. Nem akarnak eszmékkel vagy nagy kérdésekkel foglalkozni, inkább telerakják életüket szabályokkal, előírásokkal és programokkal.” Abban a pillanatban, amikor azt gondolod, hogy te már mindent tudsz, valójában felhagytál a gondolkodással.
2) A várakozásaidon. Egyszer egy ember elment egy jövendőmondóhoz. A jósnő azt mondta neki: „Szegény és nyomorúságos élete lesz ötven éves koráig.” „És aztán?” – kérdezte az ember. „Aztán megszokja” – vont vállat a jósnő. Valld be őszintén: hány olyan sikeres embert ismersz, aki egykedvű, unott és negatív beállítottságú? Egyet sem, igaz? A hit lelkesedést, elkötelezettséget, energiát szül – olyan dolgokat, amik segítenek eljutni a sikerhez. Ha szeretnél ilyen tulajdonságokat, magasabb szintre kell emelned várakozásaidat, összhangba hozva őket Isten ígéreteivel. „…higgyétek, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, megkapjátok, és meg is adatik nektek” (Márk 11:24). Szeretnél sikert elérni azon a területen, ahol korábban kudarcot vallottál? Akarsz olyan emberré válni, aki mindig is szerettél volna lenni? Ne a tetteiden kezdj változtatni, hanem a gondolkodásodon! Újítsd meg naponta Isten Igéjével! Semminek nincs ennél nagyobb hatása!






Programozd át a gondolkodásodat!

„... változzatok meg értelmetek megújulásával..." (Róma 12:2)

Minden cselekedetünk mögött egy gondolat van. Ha tehát komolyan gondolod, hogy változtatni akarsz életeden, először a gondolkodásodon kell változtatnod. Ez nem könnyű, és nem történik meg egyik pillanatról a másikra. Képzeld el, hogy egy hajón vagy, amelyet robotpilóta irányít egy bizonyos irányba, de te hirtelen más irány mellett döntesz. Első lehetőség: akaraterő. Megragadod a kormányt, és abba az irányba kény­szeríted, amerre te akarod; nyers erővel felülkerekedsz a robotpilótán. De folyamatosan érzed az ellenállást. Karod elfárad, és amikor elengeded a kormányt, vajon mi történik?
A hajó újból az előre beprogramozott irányba fog haladni. Érted a lényeget? Ez történik akkor, amikor az életedet az akaraterőddel akarod megváltoztatni: „Arra kényszerítem magam, hogy abbahagyjam az ivást/ne csaljam többé a házastársamat/ hagyjak fel a mértéktelen evéssel" és ehhez hasonlók. Akaraterőd csak rövid távú változást tud eredményezni, miközben állandó stresszt okoz, mert nem kezelted a dolog gyökerét a gondolataid átprogramozásával. A változás nem tűnik természetesnek, ezért végül feladod, visszatérsz a régi viselkedésmintákhoz, és ezt mondod: „Azt hiszem, én már csak ilyen vagyok. Sosem fogok megváltozni." Második lehetőség: Isten ereje. Ez a jobb módszer! A Biblia azt mondja: engedjétek, hogy Isten újjáformáljon titeket gondolkodásmódotok megváltoztatásával!" (Róma 12:2 NLT). A változás mindig az elmédben kezdődik! Gondolkodásmódod meghatározza érzéseidet, érzéseid pedig meghatározzák csele­kedeteidet. Azt kérded, hogyan tudod megváltoztatni gondolkodásmódodat? Azzal, ha elmédet minden nap Isten Igéjével programozod be. „Hogyan tarthatja tisztán életútját az ember? Úgy, hogy megtartja igédet" (Zsoltárok 119:9 NKJV).




Szabadon dicsőíteni Istent

„Így szóltak hatalmas hangon: »Méltó a megöletett Bárány…«Jelenések 5:12

dicsőítés

Az üdvösségnek egyetlen útja van. Jézus azt mondta: „én vagyok az út” (János 14:6). A dicsőítésnek azonban sokféle módja létezik. Minden nemzedék ugyanarra a felfedezésre jut: az a zene, ami felhangolja az unokákat, a nagyszülőket lehangolja. Ne vitatkozzunk hát tovább azon, hogy kinek mi tetszik a dicsőítési stílusok közül. „Új éneket énekeltek a Báránynak… »minden törzsből és nyelvből, minden nemzetből és népből«” (Jelenések 5:9 NCV). Mindannyian ugyanazt az Urat dicsőítjük, és ő ehhez egyedül őszinte szívet kér tőlünk. Ez egyformán igaz a hagyományos orgonazenére, a country, a gospel, a reggae vagy a rap műfajra is. Isten nem azt várja, hogy teljesen egyforma módon fejezzük ki iránta szeretetünket, de azt elvárja, hogy ne ítélkezzünk mások felett az ő kifejezésmódjuk miatt. Amikor a Biblia azt mondja: „és új éneket énekeltek a Báránynak”, komolyan azt hiszed, hogy mind ugyanazt a zenei stílust képviselték? Tudtad, hogy a kálvini reformáció híres énekeinek, a genfi zsoltároknak a dallamai a korabeli kocsmadalokból, párizsi sanzonokból átvett dallamok? Akkoriban ez sokakban megütközést keltett, ma senki sem tételezné fel a világiasságot ezekről a közel 500 éves énekekről. Az öregedés egyik veszélye, hogy szeretnénk, ha a dolgok úgy maradnának, ahogy vannak, ragaszkodunk ahhoz, hogy mások egyetértsenek velünk, és az ítélkező „nem lelki” jelzőt aggatjuk azokra, akik más véleményen vannak. Pál azt írta: „mindenkinek mindenné lettem, hogy mindenképpen megmentsek némelyeket” (1Korinthus 9:22). Figyeld meg: „mindenképpen”! Ha valakinek az éneke a Bárányt dicsőíti, akkor azt Isten elfogadja – és nekünk is el kell fogadnunk!




komment
süti beállítások módosítása