Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

Légy elnéző és irgalmas másokkal-Milyen fajta célokat áld meg Isten?-Remény valódi kapcsolatok megélésére:

2019. február 24. 10:48 - Andre Lowoa




Légy elnéző és irgalmas másokkal


"A szeretet soha nem türelmetlen." (1Kor 13,7a GW fordítés)


Egyetlen kapcsolat sem működik kegyelem nélkül. Ez az örökké tartó szeretet! Muszáj néha engedékenynek lenned másokkal, és el kell tudni engedni dolgokat.

A Biblia azt mondja, "A szeretet soha nem türelmetlen." (1Kor 13,7a GW) Ennek a versnek egyik magyarázata az, hogy "belenyugodni bármibe". Egy másik fordítás azt mondja, "türelmesen elfogadni mindent". Az Új Jeruzsálemi Biblia fordítása pedig azt mondja, "mindig légy kész engedményeket tenni". Elnézőnek kell lenned, amikor mások hibákat követnek el.

Az a görög szó, ami azt jelenti, hogy "mindig türelmes", szó szerint azt is jelenti még, hogy "tetővel fedett". Vennél olyan házat, amin nincs tető? Persze, hogy nem. Nem lenne semmilyen védelem a széllel és az esővel szemben. A tető befedi és védi a házad.

Ugyanígy a türelmes és kegyelmes szeretet befedi a kapcsolatot és elnéz a másiknak dolgokat. Miért olyan fontos ez?

Azért, mert nem vagy tökéletes, és a házastársad sem az. És a barátod sem tökéletes. Két nem tökéletes embernek sosem lehet tökéletes kapcsolata. Nincs tökéletes házasság vagy tökéletes barátság, úgyhogy hagyd abba a további keresgélést.

A Róma 3,10 azt mondja, "Senki nincs, aki mindig a jót cselekszi, egy sincs." A Biblia még azt is mondja, "Ha azt mondjuk, egy bűnünk sincs, csak bolondot csinálunk magunkból és elutasítjuk az igazság elfogadását." (1Jn 1,8 LB)

Irgalmasnak és elnézőnek kell lennünk egymás iránt, mert a megbocsátás kétirányú utca. Nem kaphatod meg azt, amit te sem vagy kész megadni más embernek.

Ha hosszan tartó szeretetet akarsz, meg kell tanulnod engedékenynek lenni másokkal, amikor hibáznak. Ezt hívjuk kegyelemnek vagy irgalmasságnak.

Beszéljünk róla:

* Mi a különbség aközött, hogy mások hibáit elfogadhatónak tartjuk, illetve aközött, hogy elnézzük azokat?
* Ki az, aki szeretnéd, hogy megbocsásson neked? Te is kész voltál eddig mindig megbocsátani neki?
* Hogyan tudod a mostani kapcsolataidban megvalósítani azt, hogy elnéző és irgalmas vagy mások iránt?




Milyen fajta célokat áld meg Isten?

„Amikor esztek vagy isztok, vagy bármit csináltok, mindig Isten dicsőségére tegyétek." (1Korinthus 10:31, CEV fordítás)

Nem minden célod jó, vagy olyan, amire Isten áldását várhatod.

Szóval, honnét is tudhatod milyen célokat áld meg Isten? Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

A célom Isten dicsőségére lesz?
Milyen cél hoz dicsőséget Istennek? Bármelyik, ami arra késztet, hogy jobban bízz benne, jobban függj tőle, jobban szeresd őt, jobban szeress másokat, szolgáld Istent, szolgálj másokat és önzetlenebb légy.

A Biblia azt mondja az 1Korinthus 10:31-ben: „Amikor esztek vagy isztok, vagy bármit csináltok, mindig Isten dicsőségére tegyétek." (CEV fordítás). Bármely tettünkkel dicsőíthetjük Istent. Még a szemét kihordásával, a mosogatással, egy dolgozatra való tanulással is őt dicsérheted. Hogyan? Úgy, hogy a megfelelő motivációval teszed: hálaadással. Ha azt akarod, hogy az életed Isten dicsőségére legyen, akkor a céljaidnak ebben kell segíteniük.

A céljaimat a szeretet motiválja?
Isten nem áld meg olyan célt, amit a kapzsiság, irigység, bűn, félelem vagy büszkeség motivál. Azonban megáldja azt, amelyet az az iránti vágy irányít, hogy kimutasd szereteted iránta és mások iránt, hiszen az élet arról szól, hogy megtanuljuk hogyan kell szeretni.

Miért is olyan fontos, hogy a céljaid a szereteten alapuljanak? Mert ha szeretet nélküli állítasz célokat, akkor az embereket is tárgyakként fogod kezelni. Egyszerűen csak át fogsz rajtuk hajtani, hogy elérd a célod. Átrohansz a házasságodon, a barátaidon és más embereken ahogy egyre feljebb mászol a sikerhez vezető létrán. Isten azt mondja: „Nem! Az egészet rosszul csinálod. Ez nem az elismerésekről szól. A kapcsolatokról szól az egész! Arról szól, hogy megtanuld, hogyan kell szeretni."

„Mindent szeretetben cselekedjetek." (1Korinthus 16:14). Az első számú cél az életedben az kell legyen, hogy megtanulj igazán szeretni: a családod, a szomszédaid, az antipatikus embereket, és azokat, akiket nehéz szeretni. Ez tesz Istenhez hasonlóvá, hiszen Isten a szeretet.

Segítő kérdések elmélkedéshez és beszélgetéshez:

  • Milyen célokat állítottál fel magadnak erre az évre? Hogyan tudod ezeket a fenti két kérdés alá rendelni?
  • Hogyan változik meg a hozzáállásod a napi rutinfeladatokat illetően, amikor ráébredsz, hogy minden tetted Isten dicsőségére lehet?
  • Életed apró pillanatai hogyan járulnak hozzá céljaid nagyobb képéhez, hogy elérd azt, amit Isten tervezett számodra?









Remény valódi kapcsolatok megélésére:
Kérj iránymutatást!


"5. Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen bölcsességet Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja. 6. De hittel kérje, semmit sem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél sodor és ide-oda hajt." Jakab 1:5-6

"Ha tudni akarod, hogy Isten mit vár tőled, akkor kérdezd meg, és ő örömmel megmondja majd… De amikor kérdezed, légy biztos benne, hogy tényleg tudni szeretnéd a választ." Jakab 1: 5-6 (The Living Bible - ford.)

(Tom Holladay a Saddleback gyülekezet pásztora és a Jézus kapcsolati alapelvei című könyv szerzője.)

Isten találta ki a kapcsolatokat férfi és nő, szülők és gyerekeik és a barátok között. Nem tűnik logikusnak, hogy hozzá forduljunk iránymutatásért, amikor problémák adódnak ezeken a területeken?

Ahogy a mai igevers mondja: "Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen bölcsességet Istentől." (Jakab 1:5, MBT)

De miért kell kérdeznünk ahhoz, hogy válaszoljon? Mert az Istennel való kapcsolatunk a hittel kezdődik. Ő nem erőltet ránk dolgokat, hanem meghív minket egy kapcsolatba. Ezért kérdezünk.

Őszintén szólva nagyon sokszor én is elfelejtek kérdezni. Ha hasonló vagy hozzám, akkor te is rohansz egész nap, csinálsz ezt, csinálsz azt, feltételezve, hogy minden rendben lesz. Pedig nagyon fontos, hogy néha megállj és feltedd a kérdést: "Istenem, mondd, mi a TE irányod?" És ő boldogan válaszol majd.

Hogy hogyan válaszol? Általában két fő módon: olyan embereken keresztül, akik Istent követik, illetve az Igén keresztül. Találkozz olyan emberekkel, akikről tudod, hogy hűségesen keresik Isten akaratát, és kérd ki a véleményüket. Nézz a szemükbe, és kérj őszinte választ. Mellette pedig fordulj Isten Igéjéhez. Kérdezd meg: "Istenem, te mit akarsz nekem mondani erről?"

Sokan azt gondolják, hogy Isten nem foglalkozik a kapcsolatainkkal. Végül is ott van neki az egész világegyetem, amit mozgásban kell tartania. Pedig Isten igenis törődik a kapcsolataiddal, hiszen ő teremtett! Az 1 Korinthus szerint: "Egyébként mindenki éljen úgy, ahogy az Úr adta neki, ahogy az Isten elhívta: így rendelkezem minden más gyülekezetben is." 1 Kor. 7: 17; "Amikor döntesz ezekről a dolgokról, bizonyosodj meg róla, hogy úgy élsz, ahogy Isten rendelte, házasságban vagy egyedülállóként, összhangban Isten vezetésével és segítségével, elfogadva minden helyzetet, amelybe ő helyez." 1 Kor. 7:17 (The Living Bible - ford.)

Tudom, hogy egyes kapcsolatokban nagyon mély sebek vannak. De Isten Igéjének csodálatos ígérete az, hogy ő képes szépséget vinni bármilyen kapcsolatba. Tökéletességet nem, de szépséget igen. Fontos, hogy mindkét fél egyetértsen ezzel, és így is küzdelmes lesz eljutni odáig. De a kapcsolat teljes feladása sehol sem szerepel Isten tervében és szándékában. Ezért kell hozzá fordulnunk iránymutatásért és vezetésért.





Nézz Istenre!


"Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan." 1 Jn. 3:18

(Tom Holladay egy tanító pásztor a Saddleback Gyülekezetben, és a szerzője a "The Relationship Principles of Jesus" - "Jézus kapcsolati alapelvei" c. könyvnek.)

Még a legjobb kapcsolatokban is küzdünk az önzőséggel. Ezért olyan fontos, hogy Istenre nézzünk mint példára, mikor problémákba ütközünk.

Hogy fecskendezhetsz akár csak egy kicsi önzetlenséget is egy kapcsolatba? Isten erejéből kell szeretned, nem a saját erődből. Az Efézus 4:32 ezt tanítja, "Legyetek egymáshoz jóságosak, irgalmasak, bocsássatok meg egymásnak, ahogyan Isten is megbocsátott nektek a Krisztusban".

Az egyetlen mód, hogy elég erős legyek megbocsátani valakinek, az, hogy arra gondolok, hogy Isten is megbocsátott nekem.

Hogy tudsz megbocsátani? Hogy tudod elengedni a keserűséget? Csak Isten adhat neked egy új fajta erőt, hogy képes legyél rá.

A Filippi 2-ben ezt olvassuk: "Semmit ne tegyetek önzésből, se hiú dicsőségvágyból, hanem alázattal különbnek tartsátok egymást magatoknál; ...Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel" (angolból ford.: aki, bár Isten volt, nem követelte magáénak és nem ragaszkodott isteni jogaihoz) (Fil. 2:3,6)

Ha valakinek van hozzá joga, hogy ragaszkodjon jogaihoz, akkor az Jézus Krisztus. De ehelyett Ő vállalta a kereszthalált, és meghalt értünk. Feladta a jogait, hogy te és én megbocsátást és életet nyerjünk.

Ha Jézushoz akarunk hasonlítani, nekünk kell lenni az önzetlennek egy kapcsolatban. Küzdeni fogunk az önzőséggel, de ha Istenre nézünk, aki megmutatja, hogyan kell cselekednünk, és ha Jézustól erőt kérünk, akkor helyesen tudunk dönteni. És ahelyett, hogy egyre romlanának a kapcsolataink, egyre jobbakká válnak.

Mikor arra nézel, hogy Isten mennyi mindent bocsátott meg neked, az erőt ad, hogy te is megbocsáss. Mikor arra gondolsz, Ő milyen türelmes veled, az erőt ad, hogy te is türelmes légy valaki mással.

Mikor fontolgatod, hogy bevalld a hibáidat, nézz Istenre, aki mindennel kapcsolatban őszinte. Mikor az áldozatra nézel, amit érted hozott a kereszten, az erőt ad, hogy te is áldozatokat hozz a házasságodban, a gyermekeidért vagy egy barátért.

komment
süti beállítások módosítása