Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

A Biblia azt mondja...-A csoportos imádság ereje-Engedd, hogy a Szentlélek megváltoztassa a gondolkodásmódodat!-Három dolgot kerülj el, amikor dühös vagy

2018. november 26. 10:31 - Andre Lowoa

A Biblia azt mondja, a szeretet egy készség

 

"Szeretteim, szeressük egymást; mert a szeretet Istentől van, és aki szeret, az Istentől született, és ismeri Istent"(1.János 4:7.)


A szeretet egy készség, amit meg lehet tanulni. Másszóval, olyan valami, amiben jó lehetsz és ez azt jelenti, hogy a szeretet gyakorlásával egyre jobbá válhatsz abban, hogyan kell szeretni.

Lehet azt gondolod, nagyon jól tudsz szeretni, de Isten azt akarja, még jobb legyél benne, a szeretet szakértője legyél, a szeretet mestere. Mégis, a legtöbb ember nem tanulja meg, hogyan kell szeretni.

Válhatsz a kapcsolatok szakértőjévé. Nem szeretnél olyanná válni, akit úgy ismernek, mint a rendkívüli szeretet emberét? Amikor az emberek rólad beszélnek, lehet azt mondják: "Őt nem érdekli, hogy ki vagy, vagy hogyan nézel ki." vagy "Őt nem érdekli hol voltál, mit tettél vagy honnan jöttél."

A gyakorlás az egyetlen módja, annak, hogy valamiben jártasságot szerezz. Újra és újra kell csinálnod. Amikor először csinálod, furcsának érzed, de minél többször csinálod, egyre jobb leszel benne.

Ugyanez a helyzet a szeretettel is (1. János 4:7.). Gyakoroljuk a szeretetet egymás iránt idén karácsonykor is, különösen akkor, ha ez nehéz. A Biblia azt mondja, "Ezekkel törődj, ezekkel foglalkozz, hogy előrehaladásod nyilvánvaló legyen mindenki előtt."(1. Timóteus 4:15.)



A Biblia azt mondja, a szeretet egy választás

 

"Szeresd az Urat, a te Istenedet, hallgass szavára, és ragaszkodj hozzá, mert így élhetsz, és így lakhatsz hosszú ideig azon a földön, amelyet Istened, az Úr esküvel ígért oda atyáidnak, Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak." ( 5Mózes 30:20)

A mai napon beléphetünk abba a hatalmas és irányíthatatlan szeretetbe, amely egyszerűen csak megtörténik velünk.Valójában a nyelvünk is magában hordozza a szeretet irányíthatatlanságát: Mi azt mondjuk : "Szerelembe estem" feltéve ha a szeretet valamiféle árok. Olyan mintha sétálnék az úton egyik nap és egyszer csak -bamm! - szerelembe estem... és már nem bírtam segíteni magamon.

De el kell mondjam az igazságot. Ez nem szeretet. A szeretet nem csak úgy megtörténik velünk. A szeretet egy döntés, ami elkötelezettséget von maga után.
Választanod kell, hogy szeresd Istent, mert Ő nem fog kényszeríteni hogy szeresd Őt. (5Mózes30:20) Fel kell nézz Istenre, és elindulni egy teljesen más úton. Le tudod rombolni az eddigi életed, ha ezt választod. Isten nem fog rákényszeríteni, hogy szeresd Őt, hiszen tudja hogy a szeretet nem lehet kényszer.

Ugyanennek az alapelvnek kell érvényesülni a kapcsolataidban is. Választhatod azt hogy másokat szeretsz, de Isten nem kényszerít arra hogy bárkit is szeress.

A karácsonyi időszak alatt, összegyűlünk hogy együtt ünnepeljünk a családunkkal és barátainkkal. Ezek az együtt töltött idők gyakran vidáman telnek el. De én több mint 30 éve vagyok pásztor, és tudom hogy előfordul amikor feszültséggel és szívfájdalommal is jár.
Van valaki akit lehet hogy nehezedre esik szeretni még karácsonykor is - valaki a családodból, barátaid vagy a szomszédaid közül ? Isten segíteni fog neked szeretni azt a személyt, feltéve ha te is akarod.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy minden tökéletes lesz, még azt sem hogy az a személy elfogadja majd a szereteted. De te vagy az egyetlen gátja annak, hogy másokat szeress - mert a szeretet egy döntés amit te hozol meg.




A Biblia azt mondja, a szeretet szokás


"Ha azokat szeretitek, akik szeretnek titeket, mi a jutalmatok?
Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik."
(Lukács 6:32)

Ha a szereteted olyan, mint egy villanykapcsoló, felkapcsolod, és leoltod, akkor nem úgy szeretsz másokat, ahogy Isten akarja, hogy szeresd őket. Úr Jézus azt mondja: "Ha csak azokat szertitek, akik titeket szeretnek, akkor mi a jutalmatok? (Lukács 6:32a)"

Az ő nézőpontja ez: Mindnyájan tudjuk szeretni azokat, akik viszontszeretnek. A szeretetben naggyá válni azt jelenti, hogy megtanulod szeretni azokat is akik nem szerethetőek, amikor szereteted azokat, akik nem szeretnek téged, amikor szereted azokat, akik bosszantanak, idegesítenek, amikor szereted azokat, akik hátba támadnak, akik pletykálnak rólad.

Ez teljesíthetetlen feladatnak tűnik, és az is, ezért van szükségünk, hogy Isten szeretete bennünk legyen, mert csak így tudunk szeretni másokat. "Mi ismerjük és hisszük azt a szeretetet, amellyel Isten szeret minket" (1.János 4:16)

Amikor felismerjük, hogy Isten mennyire szeret minket - extravagáns, ellenállhatatlan, feltétel nélküli szeretettel - akkor ez a szeretet megváltoztatja egész életünk irányultságát. Ha nem fogadjuk el Isten irántunk való szeretetét, akkor nehéz lesz számunkra másokat szeretni. A szeretetlen, nehéz, bosszantó emberek szeretéséről beszélek, akik mások vagy éppen követelőzők.

Nem tudod megtenni, csak ha Isten szeretete árad rajtad keresztül. Szükséged van rá, hogy megismerd Isten szeretetét, hogy aztán az túlcsorduljon az életedből mások felé!





A Biblia azt mondja, a szeretet tett

 

Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan. (1 János 3:18)

Amikor valakit igazán szeretsz, azt azzal is kifejezed, amit teszel érte. A szeretet több vonzalomnál vagy egy fellángolásnál. Több, mint érzelgősség, bár oly sok dal szól manapság erről. Ha innen indulnánk ki, a szeretetnek annyi lenne, amikor megszűnik az érzelem. De nem így van, egyáltalán nem. Hiszen a szeretet viselkedésben és tettekben nyilvánul meg.
A Bibliában Isten újra meg újra azt a parancsot adja, hogy szeressük egymást. Egy érzelemnek azonban nem lehet parancsolni. Ha most azt mondanám neked, "Légy szomorú!", nem lennél egycsapásra tényleg szomorú. Meg tudnád játszani, akár a színészek, de az érzelmeid nem úgy vannak programozva, hogy parancsra működjenek.
Ha a szeretet csak egy érzés lenne, Isten nem parancsolhatná meg nekünk. Azonban a szeretet olyasmi, amit teszel. Kiválthat érzelmet, mégis tett.
A Bibliában olvassuk, "ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan" (1 János 3:18). Jól eljátszhatjuk: "Szeretem az embereket". De tényleg, valóban szeretem őket? A szeretetünk abból derül ki, ahogyan viselkedünk velük.
Az ünnepek alatt hogyan fogod megmutatni másoknak, hogy szereted őket? Ne általánosságban gondolkodj. Vedd sorra a családod minden tagját és gondold végig: Hogyan nyilváníthatom ki a szeretetemet .............. felé?





A csoportos imádság ereje

 

"Azzal segítesz, ha imádkozol értünk. Így sok ember fog hálát adni, mert Isten kegyelmesen válaszolt az értünk mondott imádságokra." (2 Korinthus 1:11, NLT fordítás)


Ahhoz, hogy keresztül tudj jutni azon a helyzeten, amiben jelenleg vagy, toboroznod kell embertársakat, akik tudnak imádkozni érted.

Ezt egyszerűbb kérni, ha tagja vagy egy kis csoportnak. Amikor nehéz időket élsz át és nincs egy kis csoport melletted, védtelen vagy. Nem vagy olyan erős, mint azok, akik tagjai egy ilyen közösségnek, mert nincsen senki, aki tudna érted imádkozni.

A Bibliában, 2 Korinthus 1:11-ben azt olvassuk, hogy "Azzal segítesz, ha imádkozol értünk. Így sok ember fog hálát adni, mert Isten kegyelmesen válaszolt az értünk mondott imádságokra." (NLT fordítás)

Őszinte leszek veled: nem tudom, hogy ez hogyan működik. Mégis, van valami különleges, plusz erő abban, amikor csoportosan imádkoztok, és ez nincs jelen, ha egyedül magadért könyörögsz. Több erő van a csoportos imádságokban, mint az egyéniekben.

A Bibliában azt olvassuk, hogy "...ha közületek ketten egyetértenek a földön mindabban, amit kérnek, azt mind megadja nekik az én mennyei Atyám." és "Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."

Szükséged van erre az erőre, ahhoz, hogy túljuss azon a helyzeten, amelyben éppen vagy. Ezért van szükséged egy kis csoportra. Ezért kell az házi csoportod tagjait megkérned, hogy imádkozzanak érted.

A Galata 6:2-ben arról tanít minket Isten, hogy "Egymás terhét hordozzátok és így töltsétek be az Isten törvényét." (NIV fordítás) Mi Krisztus törvénye? "Szeresd felebarátodat, mint magadat." Amikor másokért imádkozol, akkor úgy szereted a felebarátodat, mint magadat. Amikor ők imádkoznak érted, akkor ők úgy szeretnek, mint saját magukat.

Beszéljetek róla

  • Kik azok az életedben, akikhez bátran fordulhatsz imakéréseiddel és biztos is lehetsz abban, hogy imádkoznak majd érted?
  • Hogyan gondoskodott Isten rólad kiscsoportos imádkozáson keresztül?




Engedd, hogy a Szentlélek megváltoztassa a gondolkodásmódodat!

 

„Engedjétek, hogy a Lélek megváltoztassa a gondolkodásmódotokat.” (Efézus 4:23, CEV fordítás)

Végig az egész Biblián egy fontos igazság illusztrációját láthatjuk újra és újra: abban a pillanatban, mikor megteszel egy hitbeli lépést, a Szentlélek felszabadítja az erejét.

Mikor Józsué egy lehetetlen akadállyal nézett szembe, a megáradt Jordán vize csak akkor húzódott vissza, miután a vezetők lába belépett a rohanó áradatba, hitben és engedelmességben. Az engedelmesség megnyitja Isten erejét.

Isten azt várja, hogy te cselekedj előbb. Ne várd, hogy erősnek vagy magabiztosnak érezd magad. Menj tovább a gyengeségedben, tedd a helyes dolgokat a félelmeid és érzéseid ellenére. Így működhetsz együtt a Szentlélekkel, és így fejlődhet a jellemed.

A szellemi fejlődést a Biblia több dologhoz hasonlítja: egy maghoz, egy épülethez, egy felnövekvő gyermekhez. Mindegyik hasonlat aktív részvételt követel. A magokat el kell vetni, gondozni kell, az épületeket építeni kell – nem jelennek meg csak úgy – a gyermeket is etetni, tanítani, nevelni kell, míg felnő.

Miközben az erőfeszítéseink semmit sem érnek, hogy az üdvösséget megszerezzük, a szellemi növekedésünk szempontjából annál hasznosabbak. Nem teheted meg, hogy csak ülsz, és várod, hogy valami történjen. Az Újszövetség legalább nyolc helyen mondja, hogy „tegyünk meg minden erőfeszítést”, hogy növekedjünk, és Jézushoz hasonlóvá váljunk. (Lukács 13:14, Róma 14:19, Efézus 4:3, 2Tomóteus 2:15, Zsidók 4:11, Zsidók, 12:14, 2Péter 3:14)

Efézus 4:22-24 -ben Pál kifejti, ahhoz, hogy Krisztushoz hasonlóvá váljunk, három területen van kötelezettségünk, három területen kell felelősséget vállalnunk.

Először, fel kell hagynunk azzal, ahogyan korábban cselekedtünk. „Mindennek, ami azzal a régi élettel kapcsolatban van, mennie kell. Oda-vissza rothadt. Szabadulj meg tőle!” (Ef.4:22, MSG fordítás)

Másodszor, meg kell változtatnunk a gondolkodásmódunkat. "Engedjétek, hogy a Lélek megváltoztassa a gondolkodásotokat.” (Ef. 4:23 – CEV fordítás) A Biblia azt mondja, „átváltozunk” az értelmünk megújulása által. (Róma 12:2)

Az átváltozás görög szava a „metamorfózis” (ezt használja a Róma 12:2 és 2Korinthus 3:18), ma annak a csodálatos változásnak a kifejezője, amin a hernyó átmegy, miközben pillangóvá válik. Ez egy gyönyörű képe annak, ami szellemileg történik velünk, mikor engedjük, hogy Isten irányítsa a gondolatainkat. Belülről kifelé változunk, szebbé válunk, és szabadon szárnyalunk új magasságokba.

A harmadik dolog, amiért fel kell vennünk Krisztus jellemét, hogy új, istenfélő szokásokat fejlesszünk ki. A jellemed lényegében a szokásaid összessége, az, ahogyan cselekedni szoktál. A Biblia azt mondja: „Öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett!” (Ef.4:24)

Beszéljetek róla:
• Milyen lépést kell ma megtenned hitben és Isten erejében?
• Milyen gyakorlati módon tudod megváltoztatnod a gondolkodásmódodat?




Három dolgot kerülj el, amikor dühös vagy


“Amikor haragszol, ne engedd, hogy a dühöd bűnbe vezessen.” (Efézus 4:26a, GNT fordítás)

Időközönként mindannyian felmérgelődünk. Talán másképpen kezeljük, de egyikünk sem szabadul meg teljesen ettől az érzéstől. Viszont attól, hogy mérgesek vagyunk, nem azt jelenti, hogy vétkezünk is.

A Bibliában azt olvassuk, hogy „Amikor haragszol, ne engedd, hogy a dühöd bűnbe vezessen.” (Efézus 4:26a, GNT fordítás). Pál itt arra figyelmeztet, hogy ne engedjük, hogy a haragunk bűnbe torkoljon. Ez azt jelenti, hogy a harag nem feltétlenül jelent bűnt. Az az igazság, hogy a haragot egyaránt kezelhetjük helyesen és helytelenül.

Sajnos a legtöbben úgy fejezzük ki a haragunkat, hogy azzal eltávolodunk a céljainktól, ahelyett, hogy közelebb kerülnénk azokhoz.

Például, itt van három dolog, amit jó elkerülni, amikor haragszunk:

Ne fojtsd magadba a haragod. Ne raktározd fel magadban! Amikor magadba fojtod a haragod, és nem fejezed azt ki a megfelelő módon, az olyan, mint amikor felrázol egy szénsavas üdítőt. Egyszer csak ki fog robbanni! Előbb-utóbb hatással lesz a testedre. Az orvosok szerint nagyon sok fizikai betegség oka az elfojtott harag.

Ne tagadd le a haragod. Amikor letagadod, egyszerűen nem veszed figyelembe, hogy ott van a harag. Ha elég sokszor letagadod, hogy mérges vagy, depressziós leszel. Amikor több tanácsadást tartottam, nagyon sok embertől hallottam, hogy depressziósok, pedig valóban csak dühösek voltak. Azt gondolták, hogy egy kereszténynek nem szabad mérgesnek lennie, így egyszerűen felgyűjtötték magukban. A harag tagadása bűn – hazugságnak nevezik!

Ne helytelen módon fejezd ki a haragod! Nagyon sok helytelen módja van a harag kifejezésének. Duzzogunk, szarkasztikusan kibökjük, manipulálunk, vagy valami bolondságot követünk el (megrészegedünk, afférokba keveredünk, stb.), de egyik hozzáállás sem visz egy picit se közelebb a várt eredményekhez.

Tehát mit kell tegyünk a haragunkkal?

Valld meg! Nem csak bevallod, hogy dühös vagy, hanem megvallod az okát is. Elmondod Istennek – és annak, akire haragszol, – hogy frusztráltan vagy veszélyeztetve érzed magad. Minél őszintébb vagy a kapcsolataidban, annál könnyebb lesz eljutni a haragod gyökeréhez.

Itt van a jó hír is a haraggal kapcsolatosan: lehet, hogy olyan otthonban nőttél fel, ahol a haragot folyamatosan helytelen módon fejezték ki. A helytelen haragot megtanuljuk, de le tudunk róla szokni. Meg lehet változni! Nem kell ugyanilyennek maradnod!

Beszéljetek róla

  • Hogyan kezelte a családod a haragot gyerekkorodban?
  • Melyik említett helytelen módon szoktad kifejezni a haragod? Hogyan fejezed ki a haragod a családod szerint?
  • Milyen haraggal küzdesz most? Hogyan szeretné Isten, hogy ezt kezeld?





komment
süti beállítások módosítása