Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

Tiszasziget

2016. február 23. 13:51 - Andre Lowoa

Tiszasziget 1638 lakosú határközség Szegedtől 5 kilométerre, délre fekszik. Korábbi neve Ószentiván. A temesvári bánsághoz tartozó területre a csanádi tiszttartóság 1746-ban szerbeket telepített 1783-ban a királyi kamarától megvásárolta Szeged városa, mire a szerbek átköltöztek a mai Újszentivánra, ezt a falut pedig szegedi magyarok népesítették be. A későbbi zsellérek kubikus munkával keresték hosszú időn át kenyerüket. Területén, közvetlenül a jugoszláv határ mellett fekszik
Térvár a maga kétszáz lakosával. Elsőként 1450-ben Therwar-ként említik. Az 1777-ben Szegedről érkezett magyar dohánykertész családok szinte egyedi településformát hoztak létre.
Vedresháza-pusztát Vedres István ármentesítette, majd 1808-ban szegedi dohánykertészeket telepített ide, magas színvonalú, kísérletező gazdálkodással. A gyönyörűen bontakozó falut az 1816. évi hatalmas tiszai árvíz tette tönkre egyszer, s mindenkorra. Tiszasziget területén található Magyarország földrajzi mélypontja: 76 méter.

http://da.bloglog.hu/page/4/


Páduai Szent Antal-templom


A késő szecessziós stílusban épült római katolikus templom a falu központjában áll. Stílusában mind a neoromán (a hajó és a szentély ablakai), mind az északi téglaépítészeti stílus jegyei (a toronykialakításon) is fellelhetők.

A templom építéséhez 1914-ben kezdtek hozzá a község legmagasabb pontján. 1915-ben nem volt még teljesen készen, de már használatba vették, véglegesen 1918-ban készült el Heszlényi József és Takács János szegedi építész vállalkozók által.

A harangokat a híres budapesti Walder cég készítette 20 millió koronáért. A 440 kg súlyú harangon Szent Antal domborműve található, karján a kis Jézussal.

A község a két világháború hőseinek a templomkertben állított emlékművet, a templom bejáratától balra. Rajta megtalálhatók a világháborúk hőseinek nevei.

komment
süti beállítások módosítása