Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

Balassagyarmat

2013. június 30. 07:21 - Andre Lowoa

 Szalézi Bosco Szent János-templom

Balassagyarmatra 1934. augusztus 20-án érkeztek a szaléziak.

Az elkészült templom megáldása 1935. szeptember 8-án volt.

Márton Lajos festette a főoltárképet 1936-ban.

A rendházat 1937-ben építették.



Kórházkápolna - Dr. Kenessey Albert Kórház




 Süvítőtelepi Mária a Szentlélek Mátkája templom

A régi épület az utóbbi években a terjeszkedő város hívei számára kicsinek bizonyult. Ezért határozták el a gyarmatiak, hogy új templomot építenek. Az új templom a Honti és a Perczel Mór utca találkozásánál, a lakótelepen áll. Helyi és külföldi adományokból gyűlt össze az építkezéshez szükséges pénz. Keszthelyi Ferenc püspök 1998 októberében áldhatta meg az új templomot, amely Vadász György Ybl-díjas építész tervei alapján készült. Csakúgy, mint a mellette álló új harangtorony is. A toronyban két harang található. A kisebbik valamikor a városi kórház kápolnájában szólt, a nagy harang pedig a templom negyedik harangja, nevét Szent Margitról kapta. E két harang hívja szentmisére a híveket, illetve szólal meg úrfelmutatáskor.




 Szentháromság templom

A mai műemlék barokk templomot Balassa Pál kegyúr építtette 1740-46 között. A templom hossza 27 méter, szélessége 12 méter, belső magassága 14 méter. 1759-ben Révay Antal püspök szentelte fel. A templom egyhajós, nem keletelt, kissé előreugró homlokzati toronnyal épült. Fő- és mellékoltárai, valamint a szószék késő barokk stílusú. Karzata öntöttvas oszlopokon nyugszik.

A templom egyik mellékoltára alatt őrzik Szent Felicián ereklyéjét. Balassa Pál, XIII.Kelemen pápától kapta a templom részére. Felicián egész teste látható üvegkoporsóban. 1759. augusztus 20-án helyezték oltárra, nagy ünnepség közepette. Az üvegkoporsó olasz munka, gazdag indadiszítéses keretben. Az oltár két szélén fehér gipsz szobor látható.Az egyik szent Flóriánt a tűzoltók védőszentjét,a másik egy római katonai ruhába öltözött alak, valószínű Bartimeus századost ábrázolja, aki megtért Jézus keresztje alatt.


komment
süti beállítások módosítása