Szent István király-templom
1937-ben elhelyezték az épülő új isaszegi Szent István-templom alapkövét.
Felépült az istenháza, s azóta folyamatosan korszerűsítik, szépítik. 1986-ban helyére emelték a földön összeszerelt toronysisakot. Az utóbbi négy évben felújították az elektromos hálózatot, hangerősítőket szereltek fel, s a fűthető templomban télen sem kell dideregniük az imádságos lelkületű híveknek. Takács István mezőkövesdi templomfestő 1982-ben elkészítette a freskókat, a keresztút képeit. Az oltárképen egy régi isaszegi népviseletbe öltözött család, az 1849-es híres csata tüzére és vörössipkás katonája láthatók. Ők a tanúi a főjelenetnek, amint István a Szűzanya oltalmába ajánlja az országot. Az országban egyedül itt örökítették meg a vörössipkások emlékét, s a képhez azóta is elzarándokolnak mai utódaik.
Az Árpád-kori hittel megáldott ősök példáját s nemzet iránti kötelezettségét a mai templomba járó utódok is követik. Ők azok, akik két-három, nem ritkán négy gyermek kíséretével mennek a szentmisére. Sajnos a tízezres lélekszámú nagyközség kisebb részét képviselik, de a tendencia javulását igazolja, hogy az utóbbi időszakban több gyermeket tartottak keresztvíz alá mint előtte, s hittanra is közel ötszáz gyermek jár.
ISASZEG Szent Márton templom
A XII. században épült román stílusban a Szent Márton tiszteletére szentelt öregtemplom. Az épületet a XV. században gótikus, a XVIII. században pedig barokk stílusban átalakították.
A műemlék templom oldalától gyönyörű szép kilátás nyílik a környező dombokra, és az 1937-ben épült az új római katolikus templomra. VALKÓ Szent Mihály templom
A templom 1816-1820 között épült klasszicista stílusban, tornyát 1834-ben emelték: a templomot 1903-ban felújították.
A homlokzati középtorony egyszerű kialakítású, a hajó falai teljesen dísztelenek. Belül páros lizénákkal tagolt falpillérek tartják a csehsüveg boltozatot. Gazdagon díszített főpárkánya van. A templomot Szent Mihály tiszteletére szentelték fel.
VERESEGYHÁZ Árpád-házi Szent Erzsébet templom
A templom Migazzi váci püspök kezdeményezésére 1778-ban épült copfstílusban. Az egyhajós, homlokzati tornyos templom főoltárképe Szent Erzsébetet ábrázolja.
A XVII. században az egész lakosság a református hitet követte, templomukat azonban 1718-ban elvették és a katolikusoknak adták. A hajdani, kicsivé vált és leromlott állapotú református templom helyére épült az új katolikus templom. Márványutánzatú oltárai és értékes szószéke XVIII. századi munkák. A mennyezeti freskón a lányok hálaadásként epret ajánlanak fel Szűz Máriának.