Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

Hogyan bánjunk a nehéz emberekkel?-Kijutni a lelki válságból-Legyen köztetek egyetértés!-Szolgálatra felkészített emberek-Te is megváltozhatsz

2018. július 27. 00:49 - Andre Lowoa

Hogyan bánjunk a nehéz emberekkel?

"Legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra."
Jakab 1:19,

Legyen minden ember gyors a hallásra,

Csak úgy kerülhetnénk el azt, hogy nehéz emberekkel kelljen boldogulnunk, ha elköltöznénk egy másik bolygóra. Az emberi lények mind bűnök és erények keverékei, és ha ezt nem érted meg, nem fogsz tudni másokkal sikeresen együttműködni, vagy együtt élni.

Volt egyszer egy szerzetes, aki belépett a kolostorba, és némasági fogadalmat tett. Minden évben egyszer megjelenhetett az apát előtt, és mondhatott egy dolgot.
Az első év végén, amikor megkérdezték, mi mondanivalója van, a szerzetes így válaszolt: "Az ágy túl kemény'"
A második év végén, amikor megkérdezték, azt mondta: "A cellám túl hideg."
A harmadik év végén, amikor feltették neki a kérdést, a válasza ez volt: "Az étel rettenetes. Kilépek."
Az apát ekkor megkönnyebbülten elmosolyodott, és így szólt: "Hála az égnek! Hiszen folyton csak panaszkodsz, mióta idejöttél!"

Gondolj bele: még egy kolostorban is előfordul, hogy nehéz emberekkel kell boldogulnod!
Mit tehetsz tehát? Tanulj a földművestől! Elveti a magot, kigyomlálja a gazt, gondozza a növényt, tudva, hogy végül el fog jönni az aratás, ha türelmesen teszi a dolgát.


Többek között ezért írja Jakab: "Tanuljátok meg tehát szeretett testvéreim: legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra, mert az ember haragja nem szolgálja az Isten igazságát" (Jakab 1:19-20).
Nincsenek rövidebb utak és egyszerűbb módszerek. A jó kapcsolat kialakításáért meg kell dolgozni és türelmesnek kell lenni. Ha így teszel, Isten meg fogja áldani azt a kapcsolatot.






Kijutni a lelki válságból

„Amikor elkezdték az ujjongást és a dicséretet..." (2Krónika 20:22)
íme, egy egyszerű, de hatásos recept a lelki válságból való kijutásra: énekeld ki magad belőle! Dávid ezzel a kérdéssel kezdi a 22. Zsoltárt: „Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el?", majd pedig idejut: „... te szent vagy... Izrael dicséretei között lakozol" (Zsoltárok 22:4 Károli). Nem mindig lesz kedved dicséretet énekelni Istennek - ezért is nevezik ezt „a dicsőítés áldozatának" (Id. Zsidók 13:15). Amikor válságban vagy, sokkal inkább szükséged van a dicsőítésre, mint bármikor máskor. Ez megérezteti veled Isten erejét és jelenlétét úgy, mint semmi más. Ezért írja a zsoltáros: „Áldom az Urat mindenkor, állandóan őt dicséri szám" (Zsoltárok 34:2). Ha már előre dicséred istent a győzelemért, csatornát nyitsz meg számára, amin keresztül beavatkozhat körülményeidbe, ilyenkor feléled benned a remény, és lehetetlenné lesz, hogy legyőzötten a földön maradj. A dicséret minden személyiséghez illik, te sem vagy kivétel! Megteheted, hogy tapsolsz vagy kiáltozol (Zsoltárok 47:2), zenélsz vagy táncolsz (Zsoltárok 150:4), zsoltárokat, himnuszokat, lelki énekeket énekelsz (Efezus 5:19-20), örömteli hangot hallatsz (Zsoltárok 98:4), felemeled a kezeidet (Zsoltárok 134:2), csendben vagy az Úr előtt (Zsoltárok 4:3-5), sőt lehetsz hangos is (Zsoltárok 33:3, 95:1-6). A dicsőítés az ellenség legjobb haditervét is keresztülhúzza! Amikor Izrael sokszo­ros túlerővel állt szemben, ők imádkozni kezdtek, és Isten azt mondta nekik, hogy ez az Ő harca, és Ő fog harcolni. Júda (ami dicséretet jelent) népe kivonult a hadserege elé, és „Amikor elkezdték az ujjongást és a dicséretet, az Úr lázadókat támasztott a Júdára támadó ammóniák, móábiak és a Széír-hegyvidék lakói között, és ezért [azok egymásra támadva] vereséget szenvedtek". Abban a pillanatban, amikor elkezded dicsérni Istent, Ő kiárasztja erejét, amely elkezd működni az érdekedben.



„Jákob pedig szent oszlopot állított azon a helyen, ahol beszélt vele [Istennel]..." (1Mózes 35:14)
Amikor visszaemlékszel Isten irántad való hűségére, a reménység feltámad a lelkedben. Ez képessé tesz arra, hogy bizalommal nézz szembe a jövővel, és ezt mondhasd: „Állhatatos Isten ő, aki hűségesen megtartja szövetségét ezer nemzedéken át is, azok iránt, akik szeretik őt és megtartják parancsolatait" (5Mózes 7:9). A visszatekintés és visszaemlékezés olyan szentírási alapelv, amely működik. „Jákob pedig szent oszlopot állított azon a helyen, ahol be­szélt vele [Istennel]..." (lMózes 35:14); „Józsué tizenkét követ állított föl a Jordán közepén..." (Józsué 4:9 NAS); „Sámuel pedig fogott egy követ, felállította Micpa és Sén között, és elnevez­te Eben-Háézernek, mert ezt mondta: Mindeddig megsegített bennünket az Úr!" (lSámuel 7:12). A Biblia azt mondja: „Semmi olyan megpróbáltatás nem ér titeket... amivel mások ne szembesültek volna. Csak arra kell emlékeznetek, hogy Isten mindig ott lesz veletek..." (lKorinthus 10:13 TM). Ha végigmegyünk a Szentíráson és visszagondolunk mindazokra a viszontagságokra, melyeket Isten népe végigjárt, és arra, hogyan jött Isten mindig állhata­tosan a segítségükre, ez új megvilágításba helyezi a saját helyzetünket, és képessé tesz arra, hogy a nagyobb képet lássuk. A 22. Zsoltárt Dávid így kezdi: „Istenem... kiáltok hozzád... de nem válaszolsz" (Zsoltárok 22:3 NCV). Ám amint elkezd visszaemlékezni Isten hűségére, 180 fokos fordulatot tesz, és ezt mondja: „Benned bíztak őseink, bíztak, és megmentetted őket. Hozzád kiáltottak segítségért, és megmenekültek, benned bíztak, és nem szégyenültek meg" (Zsoltárok 22:5-6). Amikor lelkileg zuhanórepülésben vagy, ne merülj magadba és csalódottságodba, kezdj Istenre összpontosítani! „...Egyetlen szó sem veszettel mindabból a jó ígéretből, amit megígért..." (lKirályok 8:56). Ő ma is ugyanaz, Ő nem változott.






Legyen köztetek egyetértés!

„…Kérlek… rendezzétek el a nézeteltéréseteket…” (Filippi 4:2 NLT)
Evódia és Szüntükhé két olyan asszony volt, akik kéz a kézben dolgoztak Pál apostollal a gyülekezet építésén. Sajnos a Szentírás csupán egyetlen említést tesz róluk: azt, hogy nem tudtak kijönni egymással. Márpedig ez nem jó, hiszen Isten áldásainak előfeltétele az, hogy hajlandó légy a megbocsátásra, és szeretni tudd a másik embert. Jézus azt mondta: „Ezért mondom nektek: higgyétek, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, megkapjátok, és meg is adatik nektek. És amikor megálltok imádkozni, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van, hogy mennyei Atyátok is megbocsássa nektek vétkeiteket” (Márk 11:24-25). Nem fogsz tudni hatékonyan imádkozni, ha „valami panaszod van valaki ellen”. Még ha a másik embernek nincs is igaza, hagyd, hogy Isten kegyelmének rohammentőseként használjon fel téged. Mondd el az illetőnek, hogy azt szeretnéd, ha a kapcsolatotok helyreállna, kérj bocsánatot, és békülj ki! Lehet, hogy több kell egy egyszerű megfordulásnál ahhoz, hogy legyőzd a távolságot kettőtök között, de minden lépéssel, amit megteszel, rövidebb lesz az út, és ha tartod az irányt, idejében eljutsz oda, ahol lenned kell. Ne vitatkozz azon, hogy „ki kivel mit csinált”. Emelkedj felül az ilyesmin! Légy kegyelmes! Istent már kérted, hogy állítsa helyre a dolgokat, de ez is a folyamat része. Igen, az éned tiltakozni fog, és ha hagyod, az elutasítástól való félelem megállíthat. Mégis tedd meg, és majd meglátod, mi történik! Ne feledd, ha megbocsátasz valakinek, akkor téged sem kárhoztathat senki, és ezen a ponton Isten meg tud áldani. Megengedheted-e vajon magadnak, hogy az Ő áldása nélkül élj?






Szolgálatra felkészített emberek

„Ajándékot adott az embereknek… hogy felkészítse a szenteket a szolgálat végzésére, a Krisztus testének építésére.” (Efézus 4:8,12)

Vezetőként mindig szem előtt kell tartanod annak a filozófiáját, tervét és célkitűzését, aminek az elvégzésére elhívattál, és világossá kell tenned azok számára is, akik veled dolgoznak. A három legáltalánosabb probléma minden szervezetben – beleértve az egyházat is – a következő: 1) ha valakit beállítanak egy nem neki való helyre, és csak azért hagyják ott, mert nincs senki más, aki végezhetné a munkát; 2) ha nem ismerik fel valakinek az ajándékát, és nem biztosítanak hozzá megfelelő képzést, iránymutatást és információt, hogy elősegítsék a csapatmunkát; 3) olyan vezetők, akik nem tudják, hogyan kommunikálják érthetően a látásukat. Ha ezek közül a területek közül bármelyik nincs szinkronban, akkor az időnket és az energiánkat hibaelhárításra fordítjuk, tüzeket oltunk, és százfelé szaladgálunk. Ez azt eredményezi, hogy a vezetők elcsüggednek, és a munkások kilépnek.

De az egyháznak nem kell ilyennek lennie. Pál a gyülekezetnövekedés mesteri tervét ismerteti, amikor arra emlékeztet, hogy Isten „adott némelyeket apostolokul, másokat prófétákul, ismét másokat evangélistákul, vagy pásztorokul és tanítókul, hogy felkészítse a szenteket a szolgálat végzésére, a Krisztus testének építésére”. Miért jelölt ki Isten vezetőket? Hogy felkészítse az embereket. Mire kell az embereket felkészíteni? A szolgálatra. Miért olyan fontos a szolgálat? Hogy építse Krisztus testét. Erről van szó! Ez nélkülözhetetlen ahhoz, hogy kifejlesszünk egy erős, egészséges egyházat, amelynek az a küldetése, hogy táplálja Isten juhait, és elérje az elveszetteket az evangéliummal. Ezért bármit is teszel, mint vezető, annak közvetlenül kapcsolódnia kell az emberek szolgálatra való felkészítéséhez. Tedd ezt, és te kevésbé leszel frusztrált, az emberek elégedettebbek lesznek, a gyülekezeted pedig gazdagabban fog gyümölcsöt teremni!




Te is megváltozhatsz

„Tágas helyet keress a sátradnak, feszítsd ki sátorlapjaidat, ahogy csak lehet! Húzd meg jól a köteleidet, erősen verd le cövekeidet!”

A változásra vágyás a növekedés titka az élet minden területén. A legtöbben vágyunk a fejlődésre, ám ugyanakkor ellenállunk a változásnak. Pedig az egyik nem megy a másik nélkül! A változás csak akkor lehetséges, ha tényleg akarod. Ahogy Fred Smith, a FedEx csomagküldő szolgálat alapítója megjegyezte: „Azért vagy olyan, amilyen vagy, mert olyan akarsz lenni. Ha tényleg más szeretnél lenni, akkor már a változás folyamatában volnál.” A változás sohasem könnyű. Sok idő kell hozzá, hatalmas erőfeszítés, kitartás és – természetesen – vágy. De a változásra való vágyat át kell fordítani a változás mellett való döntéssé. Ezt a döntést pedig naponta meg kell hoznod. Egyszer egy baseballedző annyira elkeseredett egy bírói döntés miatt, hogy a kispadról felpattanva odarohant a bíróhoz, és rákiabált: „Ennyire képes, vagy lesz ennél jobb is?” Ha változni akarsz, neked is ezt kell kérdezned magadtól. Kész vagy kitartóan dolgozni és törekedni a változásra, vagy csak ennyi telik tőled? A Biblia ezt így fogalmazza meg: „Tágas helyet keress a sátradnak, feszítsd ki sátorlapjaidat, ahogy csak lehet! Húzd meg jól a köteleidet, erősen verd le cövekeidet! Mert jobbra is, balra is terjeszkedni fogsz….” (Ézsaiás 54:2-3). Figyeld meg jól ezeket a szavakat: feszítsd ki, húzd meg jól, erősen verd le! Mi a közös bennük? Hogy erőfeszítést, elkötelezettséget és kitartást igényelnek. Ez kell ahhoz, hogy változást érhess el az életben. A jó hír az, hogy Isten segítségével képes lehetsz rá – már ma!

 

„Mi vagyunk az agyag, te a mi formálónk, kezed alkotásai vagyunk mindannyian.” (Ézsaiás 64:7)


Mi vagyunk az agyag, te a mi formálónk, kezed alkotásai vagyunk mindannyian. Ézsaiás 64:7,

Láttad már valaha, hogyan lesz egy kupac agyagból valami csodaszép dolog? Az agyag nem tudja magát megváltoztatni, ez a hatalom a fazekas kezében van. Ézsaiás azt mondja: „Mi vagyunk az agyag, te a mi formálónk, kezed alkotásai vagyunk mindannyian.” Ez azt jelenti, hogy nem kell életed hátralevő részét félelmekkel és gátlásokkal küszködve leélned, Isten meg tud változtatni. Még ha egész eddigi életedben aggodalmaskodó voltál is, többé nem kell aggódnod. Mi van akkor, ha szegénységbe vagy előítéletek közé születtél? Nem kell, hogy így is halj meg. Honnan veszed, hogy nem tudsz megváltozni? Honnan erednek az ilyen megjegyzések, mint: „nekem már csak ilyen aggódós természetem van”, vagy: „én mindig borúlátó leszek, én már csak ilyen vagyok”, vagy: „családomban mindenki alkoholista és kábítószerfüggő volt, én sem leszek sosem szabad”? Mondanál ugyanilyen megjegyzéseket a testedre is, ha megbetegszik? „Nekem a törött láb a természetem, nem tehetek róla.” De tehetsz ellene! Ha a testedben valami rosszul működik, orvoshoz fordulsz vele. Nem kellene ugyanezt tenned a bűnös vágyakkal, negatív hozzáállással és önző szóáradatokkal is? Amit a világ csupa ócska vacaknak lát, azt Isten értékes kincsnek tekinti. Ő kezébe vesz, mint a fazekas, megformál, és megbecsülésre méltó edényt készít belőled (ld. 2Timóteus 2:21). Csak annyi a dolgod, hogy életedet az ő kezébe tedd. Szoktuk énekelni: „Minden szerinted legyen, Uram! Te vagy a mester, én az agyag.” Ha felhagysz azzal, hogy megpróbáld magadat megváltoztatni, és átadod magadat Istennek, akkor jön el az igazi és tartós változás.

komment
süti beállítások módosítása