Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

A lelkesedéshez Istenre van szükséged-Céljaiddal dicsőítened kellene Istent

2019. január 12. 10:47 - Andre Lowoa

A lelkesedéshez Istenre van szükséged

 

„Legyetek a szolgálatkészségben fáradhatatlanok, a lélekben buzgók: az Úrnak szolgáljatok. A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak. (Róma 12:11-12, NIV fordítás)

Annak érdekében, hogy elérd a céljaidat, ki kell találnod valamit arra, hogy fenntartsd a lelkesedésedet hosszú távon is.

Ralph Waldo Emerson mondta: „Egyetlen nagyszerű dolgot sem értek el lelkesedés nélkül.” Én teljes mértékben ugyanezen a véleményen vagyok, ezt igaznak találtam az én életemre is. Szükséged van lelkesedésre, meg kell legyen benned a szenvedély, különben sohasem fogsz elérni a célba.

Legtöbben egy lelkes embernek ismernek és valóban az is vagyok. De nem csak egy hétre, vagy egy hónapra vagyok egy lelkes típus, a lelkesedésem nem fogyott el egy, öt, vagy akár tíz év alatt sem. Folyamatosan lelkesedem azok iránt a célok iránt, amiket több mint 30 éve tűztem ki magam elé.

Hogyan lehetséges ez? Hogyan tudsz lelkes maradni nap mint nap, annak ellenére, hogy késedelmekkel, nehézségekkel, zsákutcákkal, problémákkal, nyomással és kritikákkal kell szembesülni? Hogyan tudsz lelkes maradni több mint 30 évig?

A pozitív gondolkodás önmagában nem elég. A magad erejéből feltölteni magad lelkileg sem elég, mint ahogyan az optimista hozzáállás sem.

Az életre szóló lelkesedés titka a szó gyökerében rejlik. Az angol lelkesedés szó (enthusiasm) a görög en theos kifejezésből származik. Az en görögül annyit tesz, hogy -ban/-ben, a theos pedig Istent jelenti. Az en theos tehát azt jelenti, hogy „Istenben”.

Ha Istenben vagy, akkor leszel valóban lelkes. És ez az a fajta lelkesedés, amit nem befolyásol a gazdasági helyzet, az időjárás, vagy a körülmények. Ez örökké tart, mert az örökkévaló Istenhez kapcsolódsz. Krisztusban vagy.

Pál elmondja nekünk a Róma 12:11-12-ben, hogy ezt hogyan kell megtennünk: „Legyetek a szolgálatkészségben fáradhatatlanok, a lélekben buzgók: az Úrnak szolgáljatok. A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak. (NIV fordítás).

Ha idén el szeretnéd érni a céljaidat, akkor szükséged van Isten erejére, amit úgy tudsz megszerezni, hogy örvendezel a reménységben, kitartó maradsz a nyomorúságban és állhatatos az imádkozásban.

Imádkozz ma így: „Drága Istenem, nem szeretnék leélni még egy napot nélküled az életemben, nem szeretném a szívemet a saját irányításom alatt tartani. Én neked ajánlom a testemet és az egész lényemet. Annak fényében, hogy miket tettél értem, szeretném magamat, mint egy égő áldozatot kínálni, mint egyfajta dicsőítés.

Alázatosan megvallom, hogy szükségem van a segítségedre. Szeretném, ha segítenél megújítani az elmémet. Segíts nekem, hogy úgy gondolkozzak, ahogyan te szeretnéd. Kérlek, bocsásd meg a büszkeségemet, nem szeretnék magamról többet gondolni, mint ami valójában vagyok. A hitemnek szüksége van a növekedésre, és a segítségedre van szükségem olyan célok kitűzéséhez, amelyek később számonkérhetőek és így tudom azokat menedzselni. Bocsásd meg azt, hogy megpróbáltam magamtól változni.

Szeretném az életemet betölteni szeretettel. Szeretném, ha Te töltenéd be az életemet. Segíts találnom egy olyan közösséget, ami támogat engem. Add, hogy tudjam örömömet lelni abban, hogy más embereket tisztelek, és hogy arra összpontosítsak, hogy a saját életemet átadjam neked, hogy te gondot tudjál viselni a szükségleteimről. Szeretném azzal táplálni a lelkesedésemet, hogy benned vagyok. Segíts, hogy tudjak örvendeni a reménységben, kitartó maradni a nyomorúságban és állhatatos az imádkozásban. Szeretném átadni magamat neked. A te nevedben imádkoztam. Ámen.”




Céljaiddal dicsőítened kellene Istent

„Ezért arra törekszünk*, hogy akár itt lakunk még, akár elköltözünk, kedvesek legyünk neki.” (2 Kor 5:9)



Nem minden cél jó, nem mindegyik az a fajta, amit Isten támogat, és aminek elérésében Ő segít. Akkor Isten milyen célokat áld meg? A Biblia azt mondja „Akár esztek tehát, akár isztok, bármi mást cselekesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek!” (1 Kor 10:31)

Ebből az következik, hogy ha célokat tűzöl ki magad elé, azok is Isten dicsőségét kell szolgálják.

Szóval azt mondja, hogy „akár esztek” – őszintén szólva, ha beülök egy étterembe, nekem nem jön természetesen a gondolat, hogy vajon melyik étel szerezne nagyobb dicsőséget Istennek. Ezen egyáltalán nem gondolkodok. Lehet, hogy egészségesebb lennék, ha ezt is számításba venném? Egész biztosan.

De van itt egy lényegesebb pont, mégpedig az, hogy mindent lehet Isten dicsőségére csinálni – enni, inni vagy bármi mást tenni. Ez azt jelenti, hogy egy üzletet is meg lehet kötni Isten dicsőségére? Igen. Akkor a lakást is kisöpörhetem Isten dicsőségére? Igen. Számítógépeket is programozhatok úgy, hogy Isten dicsőségére legyen? Igen! Bármit tehetsz Isten dicsőségére. Makramézhatok is Isten dicsőségére.

Erre mondhatod, hogy „Oké, de hogyan?” Megfelelő hozzáállás és motiváció szükséges hozzá. A megfelelő hozzáállás az, hogy „Hálából teszem.” A megfelelő motiváció pedig az, hogy "Isten megtisztelésére teszem."

Honnan tudhatod, hogy Istennek szerez majd dicsőséget? Bármilyen cél, ami miatt még jobban szereted Istent, az dicsőséget szerez neki. Bármilyen cél, ami segít még inkább bíznod Istenben, az dicsőséget szerez neki. Bármilyen cél, ami az Istennek való engedelmességre, Isten szeretetére és szolgálatára indít, bármilyen cél, ami miatt Istennel dicsekedhetsz és elmondhatod a nem hívőknek, hogy „Idenézzetek, mit tett értem Isten!” – na ezek azok a célok, amik dicsőítik Istent.
komment
süti beállítások módosítása