Jézus az Emberiséghez

Ne feledjétek, a sátán, a test vágyai által ellenőrzi az embert, mint az élelmiszer, ruházat, szex, ingatlanok, autó, szabadság, luxusélet, zene, alkohol s híres személyek istenítése által.

Amikor támadás ér-Az adakozás áldása-Engedd, hogy Isten átformáljon!-Győzelem a meghitt kapcsolat által-Isten meg akar szabadítani-Készítsd fel őket a serdülőkorra!-Légy hűséges a kis dolgokban!-Ne légy olyan, mint az idősebb testvér!

2019. január 10. 00:33 - Andre Lowoa

Amikor támadás ér

„Erős torony az Úr neve…” (Példabeszédek 18:10)
Martin Niemoller, korábbi tengeralattjáró kapitány, azok közé tartozott Németországban, akik felemelték szavukat Hitler ellen. Előre megjósolhatóan letartóztatták és bebörtönözték. Amikor vádlói elé vezették, egy hosszú földalatti folyosón kellett végigmennie, és közben ezeket a szavakat hallotta: „Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál.” Niemoller megdöbbent. Senki sem volt körülötte, aki szólhatott volna. Vajon Isten szólt hozzá hallható hangon? Végeredményben nem is számított, honnan jött a hang, a lényeg, hogy Isten használta Igéjét, hogy erősítsen és bátorítson egyet az övéi közül. Később kiderült, hogy egy keresztyén őr, akinek tudomása volt az alagút akusztikai hatásáról, megengedte valakinek, hogy elsuttogja ezt az idézett igeverset, tudva, hogy azt tőlük jóval messzebb is meg fogják hallani. Niemollert felmentették, de további hét évre mégis bebörtönözték. Amikor az ügyész megkérdezte: „Hogyan börtönözhetünk be valakit, akit felmentettek?”, Hitler így válaszolt: „Azért, mert ő az én személyes foglyom!” Jézus azt mondta: „Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok. Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok bőséges a mennyekben…” (Máté 5:11-12). Charles Swindoll írja: „Amikor megbüntetnek azért, mert valami jót teszel, körülötted ott van a „bizonyságtevők fellege” (ld. Zsidók 12:1). …hűséges férfiak és nők, akik kiterjesztették Isten országát, és a világot jobb hellyé tették… nagy árat fizetve érte… Bátorság!... a győztes oldalon harcolsz.” A Biblia azt mondja: „… mindazokat, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, szintén üldözni fogják…” (2Timóteus 3:12). Abban a pillanatban, amikor cellájának ajtaja becsapódott, Niemoller csatlakozott a szentek fényes sorához, akik hajlandóak voltak megpróbáltatásokat elszenvedni ebben az életben azért, hogy Krisztussal együtt uralkodhassanak majd a következőben.




Az adakozás áldása

„Nagyobb boldogság adni, mint kapni.” (Apostolok cselekedetei 20:35)

Wendy Pope írja: „Amikor Isten arra hív, hogy adakozzatok, nem mindig érzem, hogy ettől áldott leszek. Talán te is már átéltél hasonlót. Arra indít, hogy készíts ételt egy családnak, akik lebetegedtek, de egy hosszú munkanap után ahhoz is alig van erőd, hogy a saját családodnak főzz. Vagy amikor teljesen kimerült vagy, arra biztat, hogy hozd át a barátnőd gyermekeit, hogy neki legyen egy szusszanásnyi szünete. Nem számít, hogy mi az a helyzet, amikor Isten adakozásra hív, … áldottak leszünk… az Ő útjai és gondolatai nagyobbak a mieinknél. Neki tökéletes terve van, nekünk csak azzal kell törődnünk, hogy tegyük, amit kér, panaszkodás nélkül. Lehet, hogy megkérdőjelezed okfejtését, amikor arra késztet, hogy hívd el ebédre a goromba munkatársadat… vagy arra, hogy megtarts egy órát a gyermeked vasárnapi iskolájában, hogy a vasárnapi iskolai tanító pihenhessen. Ez a lényeg, akár belegondolunk, akár nem… ez jelent valamit az örökkévalóság számára, és annak az embernek, akinek adjuk. Jézus nélkül lényegében önző ember vagyok. Azon tűnődöm, milyen áldásokat kapok… pénzt, új autót vagy szebb házat? Szégyellem magam ezek miatt a gondolatok miatt, ezek egy olyan ember gondolatai, aki a kereszténységben még csecsemő, és még nem értette meg, hogy az áldás… azt jelenti, hogy azzal a valakivel jársz szoros közelségben, aki a világtörténelem legnagyobb Adakozója.” Előfordul, hogy kötelességből adakozol, vagy bűnbánatból, vagy azért, hogy elnyerd más emberek elismerését? Az adakozás az Isten iránti szeretetünk valódi értékmérője, és Ő mindig megáld, ha ezt tesszük. Tehát: „… ne kedvetlenül vagy kényszerből” adj (ld. 2Korinthus 9:7), hanem készséges szívvel!




Engedd, hogy Isten átformáljon!

„… változzatok meg értelmetek megújulásával…” (Róma 12:2)

Énképünk egészen kicsi korunktól formálódik a szüleinktől, tanárainktól és más tekintélyt képviselő személyektől kapott visszajelzések alapján. Ezt az énképet nehéz megváltoztatni. A változást nem valamiféle sugallat vagy épp verejtékes munka hozza, hanem az, ha engedjük, hogy a Szentlélek átformáljon. Hogyan? Értelmünk megújulásával. Egy igehirdető fiai gyermekkorára visszaemlékezve mondja el, ahogy a fiúk egy játék teherautóval játszottak a motor berregését és a fékcsikorgás hangját is utánozva. „Nem nagyon figyeltem oda rájuk, mert kimerített az aznapi stressz. Elmélázva odapillantottam rájuk, és észrevettem, hogy most a fiúknál épp egy repülőgép száll le egy képzeletbeli leszállópályára. »Hová lett a teherautó?« – kérdeztem. »Apa, ez egy transformer! Át tud alakulni bármivé, amivé csak akar!« – magyarázták. Az első transformert Isten alkotta. Úgy teremtette meg az embert, hogy aztán elő tudta húzni belőle az asszonyt. Isten egyik teremtő cselekedetével az embert átalakította házassággá, a házasságot családdá, a családot társadalommá. Többé nem nyúlt vissza a föld porához az alkotáshoz, mert az átalakulás képességét már eleve beleteremtette az ember lényegébe. Lelkünkben mindenféle lehetőség ott rejlik. A keresztyének számára pedig a legtökéletesebb változás az, ha a belső változás kívül is láthatóvá válik. Isten elhelyezett benned bizonyos dolgokat, melyeknek napvilágra kell jönniük… ha már belefáradtál, hogy saját erőből működj, engedd Istennek, hogy kiárassza benned az erőt, mely által azzá válhatsz, akivé lenned kell.” „Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek” (János 1:12). Krisztus hatalmat ad arra, hogy kijöhessünk abból, aminek lenni kényszerültünk, és átalakulhassunk azzá, akinek ő teremtett.






Győzelem a meghitt kapcsolat által

„…hogy megismerjem őt…” (Filippi 3:10)

Pál azt írja: „hogy megismerjem őt és feltámadása erejét, valamint a szenvedéseiben való részesedést”. Mi már tudunk a feltámadás erejéről. Ez az az erő, amely feltámasztotta Jézust a halálból. Gondolkozz el: milyen problémád vagy szükséged van, amivel a feltámadás ereje ne tudna elbánni? Mi az, ami meghalt az életedben, és fel kell támadnia, vagy elromlott, és javításra szorul? Ha a Krisztussal való bensőséges kapcsolatot teszed a legelső helyre, akkor kiaknázod ezt az erőforrást.

Miért van az, hogy vannak keresztények, akik úgy élnek, mint akik „felettébb diadalmaskodnak”, míg mások, úgy tűnik, mindig legyőzöttként járnak? A válasz nem a körülményeikben rejlik, mert a győzelmes keresztények és a legyőzött keresztények alapvetően ugyanolyan próbákkal néznek szembe. A válasz nem abban van, hogy ki jár gyakrabban templomba, vagy ki olvassa a Bibliát, és ki nem. Az a válasz, hogy a győzelmes keresztények Jézust bensőségesebben ismerik, ezért tapasztalják meg életadó erejét!

Sokan közülünk szeretnének pontot tenni ezek után a szavak után: „feltámadása erejét”. De nem, ahhoz, hogy bensőséges kapcsolatunk legyen Krisztussal, meg kell ismernünk a „szenvedéseiben való részesedést” is. És ez a szó, hogy „szenvedés”, többet jelent, mint csupán kibírni egy rém allergiás időszakot vagy egy koccanást az autóddal. Pál számára ez rettenetes verést és lefejezést jelentett! Ugyanakkor azonban különleges, bensőséges kapcsolatot is jelentett az Úrral, amit semmilyen más módon nem lehet megismerni. Ha valaha is igazán mélyen együtt szenvedtél valakivel, akkor érted, hogy mit jelent ez. Igazán soha nem lehetünk meghitt kapcsolatban valakivel, ha azt mondjuk neki: „Csak a jó dolgokban akarok osztozni veled, a szenvedésedet tartsd meg magadnak!” Érted már?



Isten meg akar szabadítani

„Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek.” (János 8:36)

Aki hadifogoly, annak az ellenség uralja minden mozdulatát, és az ellenség dönt arról, hogyan telnek a napjai. Téged is foglyul ejtett az ellenség? Talán már sokszor próbáltál szabadulni a függőségedtől, de még mindig a börtönében vagy. Íme, a jó hír: „ha tehát a Fiú megszabadít, valóban szabad leszel.” Akár a kábítószer, akár a kéjvágy, az alkohol, a játékszenvedély, az evés vagy bármi más függőség kötöz, a megoldás nem természetes – hanem természetfeletti! A függőséged csak „tünet”, mely jelzi azt a mélyben rejlő lelki betegséget, amit Jézus, az áldott Orvos meg akar gyógyítani. Minden tizenkét lépéses programnak ez a lényege: csak akkor tudunk megszabadulni és szabadok maradni, ha egy nálunk nagyobb erőhöz fordulunk, és kapcsolatot alakítunk ki vele. Mi pedig tudjuk, ki ez a nagyobb erő, ez a nagyobb hatalom: Jézus! Amikor nyugtalannak, ingerlékenynek és elégedetlennek érzed magad, az ő jelenléte hoz békességet és józanságot. Amikor kísértést érzel, hogy a függőségedben keress feszültségoldást, az ő jelenléte tölti be a benned lévő űrt, és segít nemet mondani. Amikor olyan emlékek jutnak eszedbe, melyek pozitív fényben tüntetik fel a függőségedet, és a legjobb napokra gondolsz ahelyett, hogy a legrosszabb időszakok jutnának eszedbe, Isten Igéje megújítja elmédet, és átalakítja hozzáállásodat, megmutatva a helyes utat. „Lábam előtt mécses a te igéd, ösvényem világossága” (Zsoltárok 119:105). Péter azt mondta: „meg tudja szabadítani az Úr a kegyeseket a kísértésből” (2Péter 2:9). Isten ma meg akar szabadítani.




Készítsd fel őket a serdülőkorra!

„Már egy gyermek tetteiből is fel lehet ismerni, hogy tiszta és helyes-e, amit tesz!” (Példabeszédek 20:11)

Amikor a serdülőkor jeleit látod gyermekeden, ideje elbeszélgetni vele. Kistizenéves gyermek szülőjeként a feladatod hasonló egy fociedzőéhez, aki nyár végén és ősz elején foglalkozik a csapatával. Hamarosan lesz az első meccs, amikor felkészítésre, edzésre közvetlenül már nem lesz lehetőség. Ezért az edző összegyűjti a játékosokat az öltözőben, és elmond még egy utolsó beszédet, mielőtt pályára lépnének. Emlékezteti őket a játék alapjaira, és biztató szavakat mond a győzelemről. Hasonlóképp egy kistizenéves szülőjeként már megtanítottad neki óvodás és kisiskolás korában, hogy mi a jó és mi a rossz, miben higgyen és hogyan viselkedjen. Most hamarosan elkezdődik a serdülőkornak nevezett nagy megmérettetés, és a csapatod kilép a pályára. Attól kezdve nagyon kevés lehetőséged lesz a szülői tanácsadásra. Egy keresztyén pszichológus azt javasolja a szülőknek, hogy tizenegy-tizenkét éves gyermeküket vigyék el „serdülőkorra felkészítő” kirándulásra, amikor az erkölcsi értékeket és családi alapelveket átismételik és hangsúlyozzák; felvilágosítják őket a szexualitásról és a serdülőkor testi változásairól, a társadalmi nyomásra való viszonyulásról, és más alapvető fontosságú dolgokról, amiket meg kell beszélni. Ha ezt megtetted, már csak két dolgod maradt:

1) Biztosítsd őket szeretetedről, arról, hogy mindig ott leszel számukra, és hogy ez sohasem fog változni.

2) Imádkozz értük minden nap. Sőt, ne csak imádkozz, hanem bízz is az ima erejében: „nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének” (Jakab 5:16).






Légy hűséges a kis dolgokban!

„Aki hű a kevesen, a sokon is hű az.” Lukács 16:10

hű szolga

Jézus azt mondta: „Aki hű a kevesen, a sokon is hű az, és aki a kevesen hamis, a sokon is hamis az. Ha tehát a hamis mammonon nem voltatok hűek, ki bízza rátok az igazit? És ha a másén nem voltatok hűek, ki adja oda nektek azt, ami a tietek?” (Lukács 16:10–12). Isten nem fog előléptetni a jelenlegi hozzáértésed és elkötelezettséged szintje fölé. Sőt, addig fogja gyakoroltatni veled ezt a két dolgot, amíg jól nem csinálod. Ha Istennel jársz, ő növelni fogja a hitedet azzal, hogy próbára tesz olyan helyzetekben, melyekhez kis hit is elég. Ha átmész a vizsgán, akkor ki fog tenni olyan körülményeknek, melyek nagyobb hitet kívánnak. Minden alkalommal, amikor bizonyítod, hogy kész vagy magasabb szinten is bízni benne, kicsivel többet mutat meg önmagából és nagyobb áldásokat bíz rád. Így működik ez. Minden apró hitlépés egy mélyebb, gazdagabb és gazdagítóbb kapcsolatra vezet Istennel. Amikor Michelangelo a Sixtus-kápolna mennyezetfreskóit festette, hosszú órákat töltött háton fekve az állványzaton, hogy tökéletesítse a részleteket. Meglehetősen kényelmetlen munka volt. Egy tanítványa, aki kíváncsi volt, miért fárasztja magát a híres művész ezekkel a részletekkel, melyek távolról úgysem láthatók jól, megkérdezte: „Ugyan ki fogja tudni, hogy tökéletes-e vagy sem?” „Én tudni fogom” – felelte a mester. És a te Mestered, Jézus is tudni fogja! Amit ma teszel, igenis számít. Meghatározó szerepe van abban, hogy mire fog elhívni Isten holnap. Ezért légy hűséges a kis dolgokban!







Ne légy olyan, mint az idősebb testvér!

„…Fiam… mindenem a tied.” (Lukács 15:31)
A tékozló fiú példázatában Jézus két különböző csoportot szólít meg: az átlagembereket és a vallási vezetőket, akik kifogásolták, hogy Jézus „bűnösöket fogad magához” (Lukács 15:2). Mind ismerjük a tékozló fiú történetét, aki végül a disznóvályúnál kötött ki. Később, amikor hazatért, apja nagy vacsorát adott a tiszteletére. Bátyja azonban nem akart ezen részt venni. Ellenkezését ezzel indokolta: „…hány esztendeje szolgálok neked, soha nem szegtem meg parancsodat, és te sohasem adtál nekem még egy kecskegidát sem, hogy mulathassak barátaimmal. Amikor pedig megjött ez a fiad, aki parázna nőkkel tékozolta el vagyonodat, levágattad neki a hízott borjút” (Lukács 15:29-30). Apja azonban ezt mondta neki: „Fiam, te mindig velem vagy, és mindenem a tied” (Lukács 15:31). Ilyesféléket hallhatsz a templomba járó emberektől, akik magukat felmagasztalják, másokat viszont leszólnak. Mindkét fiú megjárta a disznóvályút, az egyik a lázadás disznóólában, a másik a sértődöttségében. Az egyik hazatért, ahol örömmel fogadták; a másik otthon maradt és önigazságában dagonyázott. Ítélkezése miatt az idősebb fiú többet veszített, mint öccse: 1) Elveszítette annak a tudatnak az örömét, hogy apja szereti őt. 2) Idősebb fiúként apja vagyonából kétszeres részre volt jogosult, de egy pillanatig sem élvezte, hogy az övé lehet. 3) Öccse elveszett és sebzett lélekkel tért haza. Micsoda lehetőség a megbocsátásra, az irgalom gyakorlására, arra, hogy segítsen neki helyreállni, hogy mindkettőjüket gazdagító kapcsolatuk legyen egymással. Mindezt azonban elvesztette azzal, hogy ítélkezett. Ne hasonlíts rá!
komment
süti beállítások módosítása